Apgyvendinimas Apgyvendinimas
 
SPA Simboly SPA Simboly
 
Renginių gidas Renginių gidas
 
Žirgynas Žirgynas
 
Virtualus turas Žirgynas

Apie parką

Visuomenės harmonizavimo parkas Vazgaikiemyje

 

 

Vazgaikiemis, iki šiol mažai kam žinotas Lietuvos kampelis Prienų rajone, vis labiau atgyja mūsų kaimams iki šiol nepatirtam gyvenimui. Dėl „Senukų“ įmonių asociacijos prezidento Augustino Rakausko susikurtos vizijos, kaip galima pagerinti vis prastėjančią situaciją Lietuvos kaime, senų vienkiemių kaimynystėje, 160 hektarų plote, kuriasi Visuomenės harmonizavimo parkas, supamas simbolių, įprasminančių verslininko siekį jungti žmones, padėti jiems žadinti savo gerąjį pradą, ugdytis sąmoningumą.

 

„Matau žūstantį kaimą ir noriu, kad jis transformuotųsi į naują būseną, todėl darau viską, kad kaimo žmonės pamatytų vilties prošvaistę. Aš tikiuosi, kad mano vizijos ir investicijos atvers kelią spindulėliui, kuris atneš šviesą į Lietuvos kaimą. Viską darau tam, kad pažadinčiau žmonėse tą gerąjį pradą. Iš tikrųjų baisu žiūrėti, kaip kai kurie kaimai atrodo. Tiesiog būtina sustabdyti prasigėrimą, susilpninti susipriešinimą, dėl kurio žmonės bėga iš kaimo. Per daugelį metų aš įsitikinau, kad reikia dirbti, neignoruojant nei dvasinio, nei materialiojo prado, – parko įkūrimo sumanymą komentavo Augustinas Rakauskas. – Negali nuskriausti nė vienos sferos. Aš supratau, kad žmonės turi pajusti, patirti, kaip harmoningai gali veikti šios dvi skirtingos sferos mūsų gyvenime, todėl kurdamas Visuomenės harmonizavimo parką, dvasinius dalykus siekiau perkelti į materialią plotmę. Juk jei to, apie ką kalbame, neįgyvendinsime, tuščiai švaistysime laiką kalboms“.

 

Kaip ir pirmas „Senukų“ prekybos centras, Parkas gimė suvargusių kaimo žmonių apleistoje vietovėje – dienas seniai baigusio kolūkio teritorijoje tarp sugriuvusių fermų. Tokie projektai – tiesiog iššūkis, išraiška didžiulio noro parodyti, kad harmoniją galima pradėti kurti ir nuo griuvėsių, kad ją galima kurti savo šalyje, savo bendruomenės labui.

 

Kurti atitinkamą sistemą, integruojant įmonės darbuotojų, partnerių ir svečių laisvalaikį, pradėta jau tada, kai buvo surengta pirmoji „Senukų“ šventė – paminėtas įmonės dešimtmetis. Parko kūrėjai siekia, kad čia organizuojamos šventės, įvairūs kiti renginiai padėtų žmonėms susikurti naujas – harmoningo poilsio – tradicijas. „Dabar kuriamoje Parko aplinkoje turi atsispindėti ta dvasia, kuri „Senukuose“ skleidžiama žodžiais. Tada turėsime vientisą sistemą: verslą, kuris garantuoja kokybišką poilsį, savo vertybines nuostatas, nusakančias, ko siekiame kurdami tokią visumą, o svarbiausia – žmones, susibūrusius kartu kurti harmoniją savo ir visos visuomenės gyvenime“, – mintimis dalijosi A. Rakauskas. Pasak įkūrėjo, Parko tikslas – sukurti aplinką, kurioje žmonės bendrautų, jungtųsi ir turėtų visas sąlygas susikurti naują, tobulesnį požiūrį. Harmoninga aplinka, augalija, gyvūnija turėtų padėti žmonėms puoselėti savo sveikatą, skatinti kūrybiškumą, norą kokybiškai bendrauti, ilsėtis ir dirbti. „Galbūt žmonės, mokydamiesi iš gyvūnų ir gamtos, pradės susikalbėti ir tarpusavyje? – retoriškai, bet su viltimi klausia Augustinas Rakauskas. – Aš labai džiaugiuosi, Parke nuolat matydamas laukines antis. Čia gyvena ir krankliai. Kaip gražu žiūrėti, kai šie protingi, atsargūs, dideli paukščiai nusileidžia ant žemės, – net kai į juos žvelgi pro langą, jie tai jaučia ir supranta. Pilkųjų garnių šeimyna Parke net žiemojo. Vieną ankstų rytą tie garniai pievoje, prieš pat langus, šoko meilės šokį! Žmonės, matydami tokį grožį, atbus, – tai tik laiko klausimas. Atbus ir harmonijos, ir gyvybės, ir santykio su gamta jausmas. Reikia tam tik sudaryti sąlygas“.

 

Parke yra vietos ir poilsiui palapinėje, ir šiuolaikiškai įrengtose vilose, ir 5 žvaigždučių viešbutyje SPA centre. Kuriant Parką, išvalyta ir naujai suformuota 10 įvairaus dydžio tvenkinių. Poilsiautojai, mėgstantys bendrauti su vandeniu, gali ne tik juo grožėtis, bet ir plaukioti baidarėmis, valtimis. Miško takai laukia norinčių pajodinėti, pasivažinėti dviračiais. Sveikatą stiprinti padės baseinas, įvairios pirtys, masažai, sveikas maistas. Parke taip pat yra vietos lauko žaidimams, žirgų maniežas, didelė lauko estrada, konferencijų salės, 2000 vietų dengtas hipodromas ir kt.

 

Parko kūrėjai tikisi, kad žmonės, leidžiantys laisvalaikį, bursis Parke turiningiems renginiams, kad pamėgs šią vietą kaip tinkamą pailsėti, renginiams organizuoti, steigs bendraminčių klubus.

 

Kalno papėdėje stovi nedidelis klasikinis kryžius, simbolizuojantis gyvenimo pradžią – pradėjimą lipti į kalną, į šviesą. Aukštėliau – granitinė statula – medituojantis žmogus, vaizduojantis vieno žmogaus sielos spindesį. O ant kalno laukia 13 m aukščio skulptūra „Saulės vaikai“ – fizinės vienybės ir dvasinės šviesos sklidimo simbolis. Kalno kompozicinė visuma spinduliuoja gyvenimą – sunkų kopimą į kalną. Jeigu ką nors nori sužinoti, reikia brautis, ropštis į pažinimo aukštumas.

 

Tai, kas vykta Visuomenės harmonizavimo parke, – ne dienos ar savaitės programa, o gyvenimo būdas, kai suvoki, kad kiekvieną savo gyvenimo akimirką gali susieti su harmonija, kai šis žodis nustoja būti terminu ir tampa savastimi. Ši aplinka gali įkvėpti norą iš naujo peržiūrėti savo buvimą ir savo santykius su gamta, su mus supančiais žmonėmis ir su aukštesne jėga, kuri mums suponuoja didžiausią stimulą gyventi.

 

↑ Į viršų
Concept: trendy pixels Code: unisolutions